Visą straipsnį galite skaityti „Lrytas.lt“: http://bit.ly/2ozKAYs

Europoje žinoma verslo investuotoja, Europos verslo angelų tinklo valdybos narė Hedda Pahlson-Moller mano, kad norint sukurti verslą yra svarbu nebijoti klysti ir greitai mokytis. Nei vienas verslas nebuvo sukurtas iš pirmo karto. H. Pahlson-Moller, atvykstanti į baigiamąjį jaunimo verslumo skatinimo programos „Futurepreneurs“ renginį, tiki, kad Lietuva Europos kontekste atrodo gerai, turi daug perspektyvų – svarbu tik nepalūžti ir judėti į priekį. 

Verslo angelė lankysis Lietuvoje ir „Futurepreneurs“ programos baigiamajame renginyje dirbs kaip komisijos narė – vertins lietuvių jaunuolių verslo idėjas. Ji pati teigia vertinanti „Futurepreneurs“ programą kaip puikų pavyzdį teikti paramą, patarimus ir netgi pradinį investavimą potencialiai daug žadantiems jauniesiems verslams. „Aš pati asmeniškai jauniesiems verslininkams, kuriuos sutiksiu kitą savaitę, palinkėčiau nebijoti klysti ir greitai mokytis iš savo klaidų, nes tai yra mokymosi proceso dalis. Kuriant verslą būtina dalintis idėjomis, mokytis iš kitų, jungtis į bendruomenes ir ieškoti investuotojų, kurie suteiktų daugiau nei tik finansinę pagalbą“, –  savo patarimais dalijasi H. Pahlson-Moller, Europos verslo angelų tinklo valdybos narė.

„Lietuva tampa vienu iš labiausiai verslumą skatinančių centrų Europoje. Netgi „Forbes“ išskiria Lietuvą kaip vieną iš svarbiausių šios srities taškų Europoje – tai įspūdinga. Lietuvoje yra itin daug potencialo: inovatyvūs profesionalai ir savo srities žinovai,  įspūdį daranti infrastruktūra, palanki verslui ekosistema“, – teigia Hedda Pahlson-Moller.

Kartu su ja atvykstanti organizacijos „Tiime“, kurios tikslas yra teikti konsultacijas įmonėms, verslininkams ir investuotojams kuriant socialiai atsakingą verslą, partnerė Cécile Sevrain pažymi, jog šiuo metu pastebimas didėjantis valstybių įsitraukimas ir verslumo skatinimas, nes suprantama, jog tai yra šalių ekonomikos variklis. „Vyriausybių parama verslumo skatinimui didėja: diegiamos naujovės sprendžiant finansavimo klausimus dar ankstyvoje verslo kūrimo stadijoje, kuriamos verslumo skatinimo (pre-akseleravimo) ir verslo inkubatorių programos, netgi bankai prisideda ieškodami sprendimų, kaip gauti finansavimą startuoliams“, – teigia ji.

Jaunuolius kurti verslą skatinanti programa „Futurepreneurs“ yra vienas būdų puoselėti verslumą, sutelkti dėmesį į socialiai atsakingas ir pokyčius skatinančias, šiuolaikines problemas sprendžiančias idėjas. „Programa jau artėja prie finišo, taigi su nekantrumu laukiame jos rezultatų – norime pamatyti, kokias idėjas išgeneravo ir sumąstė programoje dalyvaujančios komandos. 3 mėnesius trunkanti „Futurepreneurs“ programa ir jaunimo susidomėjimas ja įrodė, kad tokių programų reikia Lietuvai. Programą pradėjo beveik 200 jaunuolių, baigiamajame renginyje tikimės daugiau nei 20 komandų rezultatų pristatymo ir užgimsiančio bent vieno startuolio. Šią  iniciatyvą planuojame tęsti: kitąmet ji vyks ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje“, – teigia Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko, įgyvendinančio programą, direktorė Laima Kaušpadienė.

Baigiamasis „Futurepreneurs“ programos renginys įvyks gegužės 3 d. Jaunuoliai pristatys savo verslo idėjas ir kovos dėl geriausios idėjos titulo penkiose kategorijose: informacinės ir komunikacijos, finansų, švariosios technologijos, gynyba ir saugumas, transportas ir logistika. Kiekvienos kategorijos laimėtojas gaus programos rėmėjų įsteigtus prizus. Finansinių technologijų kategoriją globojanti bendrovė „Tieto Lietuva“ įsteigė 1000 eurų piniginį prizą geriausiai idėjai finansinių technologijų srityje. „Lietuvos energija“ švariųjų technologijų kategorijos nugalėtojus apdovanos 1000 eurų prizu. Saugumo ir gynybos kategorijos globėjai – Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija – taip pat nugalėtojui įsteigė 1000 eurų prizą. Transporto įmonė „AsstrA“ geriausių idėjų transporto ir logistikos srityje autorius kvies dalyvauti tarptautiniuose mokymuose. Geriausio prototipo laukia 3 mėn. narystė VGTU LinkMenų fabrike. Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas vienai nugalėtojų komandai suteiks 6 mėn. narystę naujoje bendradarbiavimo (angl. co-working) erdvėje.