Ieva Drungilaitė
„BZN start”

Neseniai startavęs inovatyvumą skatinantis verslo preakseleratorius „Futurepreneurs“ buvo ruošiamas kartu su Nyderlandų partneriais ir užtruko keletą mėnesių. Norą dalyvauti išreiškė daugiau nei 600 jaunuolių, siūlydami originalias idėjas nuo termodrono, naudojamo gynybos ir saugumo srityje, ar blokų grandinės (angl. blockchain) pritaikymo mokesčiams mokėti iki tvaraus energetinio miestelio sukūrimo.

Inovacijos svarbios visur

„Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ direktorė Laima Kaušpadienė, viena iš šios programos organizatorių, įsitikinusi, kad sparčiai plėtrai reikalingos inovacijos bet kurioje kasdienio gyvenimo srityje, o jaunimas yra šioms inovacijoms kurti tinkamiausia visuomenės dalis, kupina ryžto ir entuziazmo, tačiau kartais pristinganti elementarių žinių.

„Žinome, kad jaunimas dažnai turi genialių ir inovatyvių sprendimų. Jaunuoliai yra ambicingi ir užsidegę, o tai gali puikiai prisidėti prie jau esamų problemų sprendimo ar naujų projektų kūrimo. Visgi suprantame, kad iniciatyviam jaunimui gali trūkti praktinės informacijos apie verslo įgyvendinimą, rinkos specifiką, finansų planavimą. Todėl drąsiai ir entuziastingai ėmėmės šios tarptautinės jaunimo verslumo skatinimo programos, tikėdami didele jos pridėtine verte mūsų jaunuoliams, kurie ateityje potencialiai taps mūsų lyderiais, vadovais ir inovatoriais. „Futurepreneurs“ išsiskiria tuo, kad jaunimas kviečiamas kurti tvarius ir poveikį darančius verslus – atrasti ir įgyvendinti idėjas, galinčias pakeisti pasaulį. O jiems padės daugiau nei 20 žinomų verslo mentorių“, – programos idėją atskleidžia pašnekovė.

Atsakingai atrinkti mentoriai

Tam, kad programos dalyviai gautų tinkamą pagalbą ir kokybiškų žinių, jiems talkinančių mentorių tinklas buvo kuriamas itin atsakingai dar iki „Futurepreneurs“ starto. „Mentorių tinklą pradėjome burti po to, kai buvo išgrynintos kategorijos, kuriose varžysis programos dalyviai, ir buvo aišku, kokių kompetencijų mentorių reikės. Tinklas labai platus, taigi kiekvienas programos dalyvis galės semtis patirties ir iš specifinių kompetencijų mentorių, pavyzdžiui, gynybos bei saugumo, ir iš bendrųjų, tokių kaip inovacijų kūrimo ciklas“, – pasakoja L. Kaušpadienė.

Vienas iš „Futurepreneurs“ mentorių ir įmonės „Tieto Lietuva“, įsteigusios piniginį prizą, generalinis direktorius Tomas Vitkus tiki, kad su stiprių mentorių komanda programos metu gali atsirasti ne vienas naujas verslas. „Su jaunaisiais kolegomis programos „Futurepreneurs“ metu ieškosime tų naujų idėjų ir galimybių. Kartu ieškosime sprendimų, susijusių su pačia didžiausia šių metų finansinių technologijų tendencija Lietuvoje – momentiniais mokėjimais, kuriais jau netrukus naudosimės atsiskaitydami už prekes ir paslaugas, tad bus tikrai įdomu. Matau šioje programoje daug talentų bei entuziazmo ir tikiuosi, kad ji padės gimti ne vienam naujam startuoliui Lietuvoje“, – viliasi pašnekovas.

Visą straipsnį galite skaityti čia: http://bit.ly/2mTqcQX